روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - یکشنبه ۱٥ شهریور ۱۳۸۸

 و بالاخره انتظار به سر آمد و فردا 7 سپتامبر است!!از فرط هیجان خواب به چشمانم نیامده است.دیروز رفتم و چند سوغاتی هم خریدم،بلیط هواپیما و بلیط اتویوس تا فرودگاه را هم گرفتم.کارهای زیادی می خواستم انجام بدهم ولی از فرط هیجان هیچ کدامش یادم نیست!!نگران

          

 یک حسی که نمی شود توصیفش کرد!اینکه روزی که خیلی وقت یود انتظارش را می کشیدی رسیده،دارم به این فکر می کنم که چه کارهایی باید در ایران انجام بدهم . . . باید اشتراک مجله ماشین را هم تمدید کنم وگرنه بی مجله ماشین خواهم گردید . . .

          

دلم برای دود و دم تهران تنگ شده،برای تاکسی سمند نارنجی،برای بوق های پی در پی و برای صدای اذانی که از گلدسته ها می آید و برای افطاری هایش و خلاصه دلمان شدید به تنگ آمده . . .

          

          

پ.ن.ویلاگ به مدت 3 هفته به روز نخواهد شد.

با تشکر

تاکاشی

نویسنده: تاکاشی - جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۸۸

در سفر اخیری که به همراه دوستان به یوکوهاما رفتیم،یک دستگاه هوندا Stepwgn)Step Wagon) به مدت یک روز اجاره کردیم.در طول مسیر در حدود کمتر از 200 کیلومتری تنها من و یکی دیگر از دوستانم که مثل من عشق ماشینی است برای خودش رانندگی کردیم بنابراین هم در اتویان و هم در شهر یا آن رانندگی کردم که در ادامه مختصری به شرح ابن خودرو می پردازم.

          

          

هوندا اِستِپ واگن دارای حق انتخاب بین دو موتور 1998 سی سی به قدرت 6000 / 155(ps/rpm) و 6000/192 (Nm/rpm) ، موتور دیگری با حجم 2354 سی سی به قدرت 5700 / 162 (ps/rpm) و 4000/220  (Nm/rpm) که خودوری مورد آزمایش دارای موتور 2 لیتری بود.با توجه به این که اِستِپ واگن یک مینی ون هست و گنجایش برای 7 یا 8 سرنشین بسته به مدل،یک خودروی بزرگ محسوب می شود که بهتر است از موتور پرقدرت تر 2.4 لیتری در آن بهره گرفته شود.رانندگی در اتوبان و شهر هر دو دارای حس بسیار خوبی است که فقط قدرت نسبتا کم موتور که خودش را در سبقت ها زیاد نشان می دهد کمی آزاردهنده است تا جایی که برای سیقت گرفتن یابد دور موتور را به حدود 5000 و 6000 rpm یرسانید تا یه حداکثر گشتاور دست پیدا کنید.

           

این خودرو دارای مرکز ثقل پایینی است و این باعث می شود که در مواجهه با پیچ ها زیاد خودرو به خارج مایل نشود و با احساس بسیار خوبی پیچ پشت سر گذاشته شود.در داخل خودرو هم فضا،فضایی متفاوت با دیگر خودرو ها است مخصوصا کابین خودرو و همچنین نشاندهنده ها که در دسترس قرار دارند و به خوبی دیده می شوند.خودروی مورد آزمایس مدل 7 نفره بود که دارای 3 ردیف صندلی با صندلی های  بسیار را حت و الیته مجزا در ردیف دوم و ردیف سوم بیشتر به نظر می رسید که برای 3 نفر کوچک باشد.

          

در کل اگر این خودرو را در بازاری که از هر 4 خودرو یکی از آنها مینی ون است مقایسه کنیم با تویوتا Voxyو نیسان serena که هر دو خودرو دارای طراحی محافظه کارانه تری هستند هوندا دارای طراحی پویا تری نسبت به رقبایش است.البته چون با دو خودروی دیگر رانندگی نکردم در دیگر موارد نمی توانم اظهار نظر کنم.

          

با تشکر

تاکاشی

نویسنده: تاکاشی - یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

روز گذشته فرصتی دست داد تا به همراه چند نفر از دوستان به توکیو و یوکوهاما رفته و بازدیدی از این دو شهر داشته باشیم.

اُدایبا یک منطقه ای در توکیو که به صورت جزیره و گفته می شود که بر روی زباله های فشرده شده بنا شده است و یکی از جاذبه های دیدنی توکیو به حساب می آید.این منطقه پر است از ساختمان های بسیار مدرن و ساحلی زیبا که مشرف به پل رنگین کمان است.همچنین در طول سال فستیوال ها و مراسم مختلفی در این منطقه برگزار می شود و علاقه مندان زیادی را به این محل می کشاند.

دز زیر چند عکس از این منطقه را ملاحظه می کنید . . .

          

          

          

همچنین باید بگویم که ژاپنی ها خیلی علاقه مند به کارتون و کاراکترهای آنها هستند و البته دیروز هم یکی از این روبوت های فضایی که شخصیت کارتونی است را در اینجا به نمایش گذاشته یودند!!

                    

                    

بعد از این به سمت یوکوهاما به راه افتادیم تا به دیدن یک ساختمان معروف 70 طبقه با ارتفاع 295.8 متر به نام Yokohama Landmark Tower  برویم.

بعد از خریدن بلیت سوار بر یک آسانسور شدیم که ما را با حداکثر سرعت 45 km/h ما را در عرض 40 ثانیه به طبقه ی 69 برد تا ما یتوانیم از محلی که دور تا دور آن را شیشه پوشانده،شاهد یک دید 360 درجه از شهر باشیم.

          

          

          

با تشکر

تاکاشی

نویسنده: تاکاشی - سه‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۸

روزی که با دوستان رفته بودیم یوکوهاما،به کنار اقبانوس آرام رفتیم و ماهی خام تازه ی تازه زدیم تو رگ!!!!

          

          

انصافا از نظر مزه خیلی خوشمزه تر از آن ماهی هایی هست که ما این جا می خریم و معمولا برای نگهداری فریزر شده،آن مزه ی تازه را تا حدودی از دست می دهد.

          

این برنج با ماهی خام و سوپ میسو که با سویا سس  خورده می شود.

          

          

این هم نوع مرغوب تر،خوشمزه تر و چرب تر ماهی تن خام است که به همراه دو نوع جلیک سبز و زرشکی و واسابی که به رنگ سبز کمرنگ و بسیار تند و ترب سفید سرو شده و من تا به حال ماهی به این خوشمزگی نخورده بودم . . . . خوشمزه

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :