روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - یکشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸۸

روزی که می خواستم برم نمایشگاه،صبح خیلی زود بلند شدم و زود هم راه افتادیم چون یک مقداری فاصله زیاد است از محل ما تا نمایشگاه ولی با اینکه تا دم دمای غروب آنجا بودم،باز هم وقت کم آمد!همراهان هم هی می گفتند بر گردیم و بس است و از این جور صحبت ها . . . فکر کنم دیگه اگر کسی واقعا اساسی عشق ماشین نباشه حوصله اش سر خواهد رفت . . . خجالت

          

انصافا وحشتناک شلوغ یود!!!بیشتر از اینکه ماشین ببینیم،آدم هایی را از سراسر دنیا زیارت کردیمنیشخندولی امسال به خاطر اینکه تغداد بسیار محدود تری از شرکت های خودروسازی در نمایشگاه شرکت می کنند،به نظرم جمعیت کمتری برای دیدن به نمایشگاه خواهند رفت . . .

          

مزراتی گران توریزمو

          

فراری F-430،البته مدل جدید و جایگزین ابن خودرو اوابل امسال معرفی شد و گفته می شود که یکی زیباترین مدل های فراری تا کنون است.فرراری 458 Italia

          

          

این خودروی مای باخ نیم میلیون دلاری مرسدس بنز است که لوکس ترین خودرو تولیدی این شرکت است.

          

          

سوپر اسپرت مک لارن مرسدس بنز SLR که توسط مهندسین بخش تیونینگ بنز AMG و مک لارن شکل گرفته است.

                 

ولوو V70

          

پورشه 911 کاررا S ،همانطور که می دانید نمایندگی پورشه هم در ایران تاسیس شده و پورشه کاین هم پیش فروش شده و انواع مختلف از محصولات این خودروساز وارد خیابان های کشورمان خواهد شد  . . . ما هم یکی می خواهییییمنیشخند

پ.ن.کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیز توسط گروه تروریستی جند... را تسلیت می گویم،امبدوارم هرچه زودتر این گروه جنایتکار و تروریست نیست و نابود گردد،الهی آمین. 

با تشکر

تاکاشی       

نویسنده: تاکاشی - جمعه ٢٤ مهر ۱۳۸۸

دقیقا 3 نوامبر سال 2007 بود که به نمایشگاه توکیو رفتم.حضور خودروسازها بسیار چشمگیر بود و از کشورهای مختلف برای عرضه ی جدیدترین محصولاتشان به نمایشگاه آمده بودند.بد ندیدم که تعدادی از عکس هایی را از 487 تا عکسی که گرفتم را اینجا بگذارملبخند

          

پژو 207 استیشن

          

پژو RCZ

          

این مدل تویوتا FT-HS  هست که به تازگی مدلی از آن به نام FT-86 معرفی شده که محصول مشترک تویوتا و سوباروست و در نمایشگاه امسال به نمایش در می آید.

          

این هم سوباروی دوست داشتنی ایمپرزا!!

          

آلفارومئو 8C که فقط 500 دستگاه از آن تولید شده است.

          

         

دو خودروی مفهومی از سوزوکی

          

          

چهره ی آشنا و دوست داشتنی مگان

          

خودرویی مفهومی از نیسان

          

این هم سوپر اسپرت سرزمین ژاپنی ها . . . Nissan GT-R

          

این هم نیسان تی ینا که در آینده در ایران هم عرضه می شود.

                 

میتسوبیشی لنسر

          

این هم پایه و اساس میتسوبیشی کلت قرار گرفت و هم اکنون به بازار عرضه شده است.

          

این هم مینی Clubman با دو در در سمت راست و یک در برای سمت چپ!!

قسمت بعدی عکس ها را در پست یعدی می گذارم.امیدوارم جالب بوده باشد.

این یک مطلب بسیار جالب در مورد خودروسازی ایران هست که توصیه می کنم مطالعه کنید:شکست‌ سیاست‌های ملی‌گرایی در صنعت خودرو

با تشکر

تاکاشی

نویسنده: تاکاشی - جمعه ۱٧ مهر ۱۳۸۸

دو سال گذشت!سال 2007 بود که با شوق و ذوق فراوان به توکیو موتور شو رفتیم!دوباره وقت آن رسیده که نمایشگاه برگزار شود!ولی خبرهای خوبی به گوش نمی رسد،به خاطر بحران جهانی بسیاری از خودروسازهای اروپایی و آمریکایی در این نمایشگاه شرکت نمی کنند ولی مگر می شود در ژاپن بود و به توکیو موتور شو نرفت!!

امسال هم مانند سال های گذشته با دوستان سری به این نمایشگاه خواهیم زد و گزارش آن را به محضر دوستان خواهم رساند.

با تشکر

تاکاشی

پ.ن.نقص فنی موتور هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ ایران‌ایر به مقصد توکیو

نویسنده: تاکاشی - شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸

در این سه هفته به اندازه ی سه سال حرص خوردیم!نابسامانی در ترافیک،فرهنگ پایین مردم در رانندگی و هم در پاکیزه نگه داشتن شهر!و حتی مسائل خیلی پیش پا افتاده!!!دیگر نبایند به شمایی که خیلی شیک پوش هستی و کت و شلوار اتو کشیده بر تن داری،باد آوری کنند که وقتی کیکت را کوفت کردی آشغالش را همین طور پرت نکن وسط راه!!!!!یا شمایی که دانشجویی و مثلا تحصیل کردی وقتی یک آگهی که در خیابان پخش می کنند را نمی خواهی نگیر!!نه اینکه بگیری و دو قدم جلو تر مچاله کرده و وسط پیاده رو بیاندازی . . . آدم یک جورهایی نا امید می شود!اینقدر به تاریخ و تمدن با شکوهمان می بالیم ولی اینقدر بی فرهنگیم!!!!!

 رانندگی هم که دیگر لازم به گفتن نیست!شب ها که دیگر چراغ راهنمایی معنی ندارد!برای موتور سواران محترم در روز هم چراغ راهنمایی معنی ندارد!چراغ قرمز را رد کرده و نزدیک بود زیرش کنم،حالا ایستاده با کمال وقاحت زل زده تو چشمای ما!!!قهروقاحت هم حدی دارد . . . .

                 

مشکل هم از خود ما است و هم از دولت که از وقتی بچه بودیم در مدرسه به ما یاد ندادند و این فرهنگ برای ما نهادبنه نشده است.

 بهتر است به جای اینکه به خود ببالیم و از خود تعریف کنیم،رفتارهایمان را اصلاح کنیم.

پ.ن.به کسی توهین نشود،منظورم همه ی افراد نیست.

با تشکر

تاکاشی

نویسنده: تاکاشی - سه‌شنبه ٧ مهر ۱۳۸۸

برگشتیم همان جایی که بودیم . . . دیروز ظهر رسیدم.کلی قبض آمده بود که یکی از آنها از قضا دیروز آخرین مهلت پرداختش بود!

در این سه هفته خوشی ها و ناراحتی ها کم نبودن،از جمله اینکه پدر بزرگ به رحمت خدا رفتند روحش شاد.خیلی دلم برایش تنگ می شود.برای اینکه مادر بزرگ زیاد احساس تنهایی نکند رفتیم یزد پیشش و بیش از یک هفته اونجا بودیم.کلی حسو حالمان به هم ریخته . . . یرای همین هم این آخری برای اینکه یکم مخمان هوا بخوره یک سری هم به شمال زدیم . . .

          

با اینکه دو روز بیشتر نبود ولی یک فرصتی برای خلوت کردن و فکر کردن پیدا شد . . .

          

بعد از این خیلی دلم می خواست بروم از نزدیک برج میلاد را ببینم،رفتم و دیدم!ولی چرا اینقدر سوت و کور و از جمعبت هم خبری نبود که برای بازدبد بروند . . . معمولا اینگونه برج ها در کشور های دیگر یک مکان توریستی هستند و همچنین با توجه به طبقه ای که مب توان نهران را تماشا کرد و البته رستوران چرا هیچ خبری نبود؟؟!!

          

تازه وقتی داشتم وارد محوطه می شدم تا عکس بگیرم ،دربان آنجا کلی داد و هوار که کجا می روی!!!!!تازه فقط می خواستم عکس بگیرم!مگر وارد هم می شدم مگر چه می شد؟؟؟؟!!!آنجا یک هتل است و می خوام برم ببینمقهر

یا تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :