روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - یکشنبه ٢۳ فروردین ۱۳۸۸

 این دو هفته که نبودم اسباب کشی داشتم و یه خونه ی دیگه اجاره کردم و طول کشید تا اینترنتم وصل بشه!تو این مدت که اینترنت نداشتم اتفاقات زیادی افتاده از جمله تو ایران و صنعت و جاهای دیگه!!

 همینطور که می دونید خودرو سازها وضیعت خوبی ندارند و فروش آنها کاهش پیدا کرده و هر خودرو ساز به دنبال راهکاری برای حل این مشکل است.از جمله این اقدامات می توان از اخراج تعدادی از کارکنان ،کاهش ساعات کاری و برکناری و تعویض روئسای شرکت ها مانند جنرال موتورز و شرکت پژو سیتروئن.در ایران هم این اطفاقات روی داده ولی در ایران مانند کشورهای دیگر بحران آنچنانی وجود ندارد ولی فروش و قیمت کاهش پیدا کرده است.

 مهمترین خبری که وجود دارد برکناری منوچهر منطقی و جایگزینی جواد نجم الدین به جای اوست که تنها مدت کوتاهی بعد از اعلام برنامه ی کاری سال 88 در ایران خودرو توسط منطقی رخ داد که قابل تامل است.منطقی از کارنامه ی نسبتا خوبی برخوردار است مانند دو خودروی ملی و ایجاد سایت های خارج از کشور.البته نجم الدین هم مدیر عامل مگا موتور بوده و قبل از اینکه به سمت مدیرعاملی برسد در مرکز تحقیقات ایران خودرو مشغول بوده و در زمان مدیر عاملی او در مگا موتور،موتور پایه گازسور ایران خودرو ،موتور مینیاتور سایپا و موتور تندر 90 در مگا موتور تولید شده است.

 به نظر من مهمترین اتفاقاتی که امسال می توان انتظار آن را کشید معرفی و ورود به بازار دومین خودروی ملی ایران خودرو ایکس12 ،تولید و ورود به بازار رنو مگان 2000 تولید داخل که هم اکنون مجوز های آن از رنو اخذ شده و تولید آن آغاز شده که قیمت آن از مگان 2000 وارداتی که 31 میلیون تومان است ارزان تر خواهد بود.همچنین مگان 1600 E2 که فول آپشن است اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شد.

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :