روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - جمعه ۱ خرداد ۱۳۸۸

 در ماه مارس وقتی به خانه ی جدید آمدم باید میز و جاکتابی و چند وسیله برای خانه می گرفتم که جایی برتی درس خواندن و جایی هم برای کتابهایم داشته باشم.برای همین با پیشنهاد یکی از دوستان قرار شد برای خرید به ایکیا(Ikea) که یک فروشگاه لوازم منزل هست برویم.البته برای رفتن به آنجا مسلما یک خودرو نیاز بود و اینجا بود که تاکاشی دست به کار شد!نیشخندمعمولا در این مواقع انتخاب خودرو و البته رانندگی با آن به عهده ی من است به خاطر اینکه دوست بنده فعلا گواهی نامه ی رانندگی نداشتتشویق 

          

 یه مدتی بود دلمان می خواست با یکی از این ماشین های MPV هفت نفره رانندگی کنیم و چون می خواستیم میز و صندلی و . . . بخریم می خواستیم ماشین بزرگ اجاره کنیم.

          

 ماشینی که اجاره کردیم یک تویوتا آیسیس فول آپشن تیپ Platana با یک موتور 2000 سی سی به قدرت 155 اسب بخار در 6000rpm که در رانندگی به نظرم کافی به نظر می رسید.ماشینی که ما اجاره کردیم فقط 300 کیلومتر کار کرده بود و تقریبا نو بود.

          

          

 برای شروع حرکت اول از همه آدرس فروشگاه را در سیستم ناوبری خودرو GPS وارد کردیم و شروع به حرکت کردیم.با توجه به این که این اولین تجربه رانندگی من با اوتومبیلی به این بزرگی بود ولی رانندگی بسیار راحت انجام می شد.در سبقت ها هم موتور خودرو بسیار پرقدرت ظاهر می شد و با گیربکس هفت سرعته اتوماتیک شما هیچ کم و کسری در انتخاب با توجه به شرایط نداشته ،همچنین می توانید به کمک پدال های پشت فرمان هم به تعویض دنده بپردازید که آن هم تجربه ای جالب بود.

          

         

 بعد از خرید هم صندلی های عقب را خوابانده و همه ی وسایل را به راحتی در داخل خودرو جا دادیم و عازم خانه شدیم تا این روز بهاری را به خوبی به پایان برده باشیم.

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :