روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۸۸

در سفر اخیری که به همراه دوستان به یوکوهاما رفتیم،یک دستگاه هوندا Stepwgn)Step Wagon) به مدت یک روز اجاره کردیم.در طول مسیر در حدود کمتر از 200 کیلومتری تنها من و یکی دیگر از دوستانم که مثل من عشق ماشینی است برای خودش رانندگی کردیم بنابراین هم در اتویان و هم در شهر یا آن رانندگی کردم که در ادامه مختصری به شرح ابن خودرو می پردازم.

          

          

هوندا اِستِپ واگن دارای حق انتخاب بین دو موتور 1998 سی سی به قدرت 6000 / 155(ps/rpm) و 6000/192 (Nm/rpm) ، موتور دیگری با حجم 2354 سی سی به قدرت 5700 / 162 (ps/rpm) و 4000/220  (Nm/rpm) که خودوری مورد آزمایش دارای موتور 2 لیتری بود.با توجه به این که اِستِپ واگن یک مینی ون هست و گنجایش برای 7 یا 8 سرنشین بسته به مدل،یک خودروی بزرگ محسوب می شود که بهتر است از موتور پرقدرت تر 2.4 لیتری در آن بهره گرفته شود.رانندگی در اتوبان و شهر هر دو دارای حس بسیار خوبی است که فقط قدرت نسبتا کم موتور که خودش را در سبقت ها زیاد نشان می دهد کمی آزاردهنده است تا جایی که برای سیقت گرفتن یابد دور موتور را به حدود 5000 و 6000 rpm یرسانید تا یه حداکثر گشتاور دست پیدا کنید.

           

این خودرو دارای مرکز ثقل پایینی است و این باعث می شود که در مواجهه با پیچ ها زیاد خودرو به خارج مایل نشود و با احساس بسیار خوبی پیچ پشت سر گذاشته شود.در داخل خودرو هم فضا،فضایی متفاوت با دیگر خودرو ها است مخصوصا کابین خودرو و همچنین نشاندهنده ها که در دسترس قرار دارند و به خوبی دیده می شوند.خودروی مورد آزمایس مدل 7 نفره بود که دارای 3 ردیف صندلی با صندلی های  بسیار را حت و الیته مجزا در ردیف دوم و ردیف سوم بیشتر به نظر می رسید که برای 3 نفر کوچک باشد.

          

در کل اگر این خودرو را در بازاری که از هر 4 خودرو یکی از آنها مینی ون است مقایسه کنیم با تویوتا Voxyو نیسان serena که هر دو خودرو دارای طراحی محافظه کارانه تری هستند هوندا دارای طراحی پویا تری نسبت به رقبایش است.البته چون با دو خودروی دیگر رانندگی نکردم در دیگر موارد نمی توانم اظهار نظر کنم.

          

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :