روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - جمعه ۳٠ اسفند ۱۳۸٧

چند روز پیش فرصتی دست داد تا با چندنفر از دوستان به یک پیست فرمول و اتومبیلرانی در استان توچیگی(Tochigi) شهر متگی(Motegi) ژاپن سری بزنیم که نوشته ی زیر توضیحی هر چند کوتاه در مورد این پیست می باشد.

این پیست در سال 1997 توسط هونداساخته شد که تلاشی بود برای آوردن مسابقات ایندی کار به ژاپن.نام این پیست از روی تعداد تراک هایی که این پیست دارد گرفته شده.این پیست با دو تراک که یکی با شباهت به تخم مرغ به طول 2.493 و دیگری که پیچ در پیچ بوده به طول 4.8 کیلومتر است.

Twin Ring Motego

 پیست اول که مشابه پیست مسابقات نسکار Nascar در آمریکا است ، یک بار میزبان این مسابقات در سال 1998 بوده ولی در حال حاضر فقط سالی یک بار برای مسابقات مورد استفاده قرار می گیرد.این پیست در ژاپن در نوع خود تنها پیست موجود در این کشور است که از این نظر هم اهمیت این پیست بیشتر شده.

Twin Ring Motego

Twin Ring Motego

 در روزی که ما رفته بودیم، در این پیست تعدادی خودروی فرمول در حال تمرین بودند که سروصدایشان در تمام محوطه تنین انداز بود.در حالی که ما در بالاترین قسمت محل تماشاچیان بودیم ولی صدا بسیار رسا بود.البته من که بسیار از شنیدن صدا لذت بردم و تماشای تمرینات فرمول هم خال از لطف نبود.

Twin Ring Motego

با تشکر

تاکاشی

 

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :