روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸

روز یکشنبه اول نوامبر در دانشگاه ما فستیوال خودورهای کلاسیک با شرکت 210 خودروی نمایشی و 70 خودروی رالی کلاسیک برگزار شد.امسال چهارمین سال برگزاری نمایشگاه بود و از پارسال خیلی شلوغ تر بود.تا سال گذشته هنوز خیلی ها از برگزاری ابن فستیوال خبر نداشتند ولی امسال با تبلیغ خوب تعداد بیشتری از مردم برای تماشی آمدند.بزدید برای همه رایگان بود و خودروها در محوطه دانشگاه چیده شده بودند.در بین خودروها نام های مشهور مانند فراری،لامبورگینی،مزراتی،پورشه و بسیاری دیگر دیده می شد.در این بین دو دستگاه هیلمن هم بود ولی هیچکدام هانتر(همان پیکان که نام ایرانی خودروی اینگلیسی هیلمن مدل هانتر)نبود.

از ساعت 9:30 فستیوال کار خود را شروع و تا ساعت 3:30 بعد از ظهر ادامه داشت.از ساعت 10 رالی خودروهای کلاسیک هم شروع شد که خودروها یا فاصله ی مشخص چند ثانیه ای محل را ترک می کردند و قانون به این صورت است که مسیر را باید با یک سرعت متوسط مشخص طی کرد و کم یا زیاد شدن زمان تاثیر منفی روی امتیازات می گذارد.

در کنار این خودروها غرفه های کوچکی هم بودند که همه جور اقلام خورویی از لوازم و قطعات تزئینی و جانبی خودرو،ماکت خودرو و انواع پوستر ،تی شرت و البته غذاهای ساندویجی می فروختند.

متاسفانه به خاطر قدیمی بودن دوربینم عکس های با کیفیتی نتوانستم بگیرم.فکر کنم باید کم کم به فکر یه دوربین جدید باشم.

مرسدس بنز اس ال

          

این یکی از منحصر به فرد ترین تولیدات تویوتا هست که فقط 337 دستگاه از آن تولید شده و از آن 5 دستگاه در فستیوال حضور داشتند!این مدل در توکیو موتور شو 1965 معرفی و در بین سال های 1967 تا 1970 تولید گردید.مدل رویاز این خودرو در فیلم  You Only Live Twice جیمز باند هم حضور داشت.این خودرو انقلابی بود در تصوری که از خودروهای ژاپنی وجود داشت.

toyota sprinter trueno

Aston Martin DB5

Toyota Publica

Porsche 356

Mazda Luce این مزدا توسط طراح معروف ایتالیایی جیوجیارو طراحی شده و همان 929 هست که در ژاپن به این اسم عرضه می شده و بین سال های 1966 تا 1972 تولید می شده.

بعدا دوباره در مورد خودروهای فستیوال خواهم نوشت.برای خودم هم بسیار جالب است و به نظرم مهم است که اطلاعاتم را در مورد خودروهای کلاسیک بالا ببرم.

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :