روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - دوشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۸

در مطلب قبلی اشاره ای کردم به پیست اتومبیلرانی که متعلق به هوندا هست و البته باید بگم که در کنار این پیست یک مجموعه ی خودرو های قدیمی و مجموعه ای از موتور سیکلت های قدیمی و کلاسیک قرار دارد که در روزی که به محل مورد نظر رفته بودیم از این مجموعه هم دیدن کردیم!

این مجموعه در یک ساختمان سه طبقه در محلی سرسبز و خارج از شهر در کنار پیست تویین رینگ قرار گرفته است.این مجموعه یک سال بعد از افتتاح پیست برای بزرگداشت 50 سالگی کمپانی افتتاح شد.در داخل علاوه بر خودروهای معمولی هوندا،خودروهای مسابقهای و همچنین موتورسیکلت های مسابقه ای هم نگهداری می شوند.

در طبقه ی اول در روبروی در ورودی یک دستگاه خودروی فرمول و یک موتورسیکلت مسابقه ای و همچنین یک کوپه کابریولت S800 قرار دارد و در پشت سر آن هم محصول جدید هوندا آکورد و یک دستگاه فریید که یک مینی ون بر پایه ی هوندا جاز است قرار دارد.همچنین در یک قسمت خودروهایی کلاسیک از کشورهای مختلف مانند آلمان،فرانسه،اینگلیس و آمریکا موجود است.علاوه بر خودروی هوندا چند خودرو هم از خودروسازهای دیگر ژاپن مانند مزدا،سوزوکی و میستوبیشی هم قرار دارد که دیدنشان بسیار جذاب هست.

 در قسمت دیگر از این طبقه مغازه و کافی شاپ هم هست تا بتوانید هم یک یادگاری بخرید و هم با نوشیدن قهوه خستگی از تن به در کنید.

در طبقه ی دوم خودروهای قدیمی و متور سیکلتهای هوندا نگهداری می شود.در اینجا همچنین به اتومبیلهایی که در دهه ی نود وارد ایران شدند مانند آکورد هم نگهداری می شوند.همچنین در قسمت موتورسیکلت هم به موتور سیکلت بسیار آشنای هوندا 125 سی سی که ما در ایران بیار میبینیم هم بر خوردم کهنکته ی قابل توجه سال ساخت آن بود که به سال 1975 بر می گشت!من فکر نمی کردم که تا این حد قدیمی باشد!!

در طبقه ی سوم هم خودروهای مسابقه ای و موتورسیکلت های مسابقه ای هوندا نگهداری می شود.در اینجا شما می توانید انواع خودروهای مسابقه ای و حهمچنین سیر تکاملی خودروهای فرمول را ببینید و باید در نظر هم داشته باشید مه هوندا دیگر قادر به ادامه در عرصه ی مسابقات فرمول نیست و در حال فروش تیم خودش هست!این هم قسمت غم انگیز این ماجرا!!!

در آخر یک عدد تی شرت با تصویر هوندا و یک عدد پوستر خریده و با خاطره ای خوش این محل را ترک کردیم.

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :