روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - جمعه ۱۳ آذر ۱۳۸۸

مدتی است که در خیابان های ایران مهمان های ناخوانده ی چینی سرازیر شده اند که هر کدام زندگی خودشان را در قالب یک خودروی باکیفیت یک شرکت خودروسازی معروف شروع کرده و زمانی فروش خوبی داشته اند.بعد از مدتی که دیگر کسی حاضر به خریدشان نشد،در شرکت هایی در کشور های کمتر توسعه یافته با تغییراتی به فروش می رسند.در این بین کشورهای در حال توسعه ای هم پیدا می شوند که این محصولات بسیار بی کیفیت را خریداری کرده و در جهت خدمت به مردمشان به کار می گیرند!!!!

                    

دلیکای چینی هم موضوعی مشابه دارد!میتسوبیشی دلیکا در ژاپن عرضه می شود و دلیکای چینی بر پایه مدل سال 1986 این خودرو ساخته شده است.این مدل نسل سوم میتسوبیشی دلیکا بوده و از یک موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر دیزل به قدرت 86 اسب بخار بهره می برده است که البته انتخاب های دیگری هم برای موتور وجود داشته است.

دلیکای چینی محصول شرکت ساوایست است؛این شرکت با تغییر قسمت جلو و عقب خودرو میتسوبیشی و جایگزینی موتور آن با دو گونه ی موتور میتسوبیشی 4 سیلندر با حجم 2 و 2.4 لیتری(با حجم دقیق: 1997 و 2350 سی سی) این خودرو را عرضه کرده است.موتور 2 لیتری قدرتی معادل 120 اسب بخار و مدل 2.4 لیتری 130 اسب بخار قدرت دارد.

در طراحی هیچ حرفی برای گفتن نیست!طراحی میتسوبیشی همراه با یک هماهنگی و تناسب در زمان خودش،تبدیل به یک طرح بسیار بسیار ضعیف شده که واقعا تعجب برانگیز است!!!بنده افتخار سواری با این چینی نا خوانده را نداشته ام و از کیفیت آن بی خبرم ولی به نظر می آیــد که چیزی عایدمان نشود؛اگر شما سوار شده اید نظر خود را بگویید تا که اطلاع رسانی شود؛ممنون می شویم.البته مدتها پیش سوار دلیکای ژاپنی شده ام و هیچ وقت فکر نمی کردم مدل تغییر یافته ی چینی اش این گونه در خیابان های ایران جولان بدهد . . . 

شرکت ساوایست مدل های قدیمی میتسوبیشی را بعضا با اعمال تغییرات و بعضی از مدل های روز میتسوبیشی را همانگونه به فروش می رساند.

مدل کنونی میتسوبیشی دلیکا همانگونه که در پایین می بینید!به هیچ وجه قابل مقایسه با مدل چینی آن نیست!

امیدوارم مسئولان در انتخاب های خودشان بیشتر دقت کنند و خودشان را جای کسانی بگذارند که باید با این چهار چرخ سَر کنند؛آنوقت حس و حالشان را درک خواهند کرد.

پ.ن.سایت شرکت وارد کننده که متاسفانه هیچ گونه اطلاعاتی از محصول در آن نیافتم!!! اِسنا

پ.ن.2.شرکت سازنده ساوایست

با تشکر 

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :