روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - پنجشنبه ٦ اسفند ۱۳۸۸

 همین طور که مستحضرید در حال حاضر تویوتا با بحران نقص فنی در خودروهای خود روبرو بوده و به همین خاطر رئیس شرکت هم اکنون در آمریکا و در کنگره به پرسش نمایندگان پاسخ داد.در این توضیحات آکیو تویودا اظهار تاسف از کشته شدن تعدادی از مشتریان در مشکلی که در موکت و پدال گاز خودرو که به حالت اول خود باز نمی گردد و باعث شتاب گرفتن ناگهانی خودرو می شود کرد و توضیح داد که در این چند سال اخیر در تویوتا در گسترش این شرکت از ایمنی که اولویت اول این شرکت است غفلت شده و باعث شده که بیش از پیش به افزایش تولیدات بپردازد و چنین مشکلاتی به وجود آید.او همچنان گفت که نام او که نوه ی بنیانگذار تویوتا است روی همه خودروهای این شرکت هست،اگر خودروهای تویوتا آسیب ببینند مثل این است نه من آسیب دیده ام و خود او مسئول مشکلات تمام این خودروهاست.

  به نظر می آید که تویوتا با فراخوان بیش از 8 میلیون خودرو علاوه بر اینکه خرج زیادی بر دست خود گذاشته،وجهه شرکت هم خدشه دار شده است.در ژاپن هم در مدل هیبریدی پریوس مشکل نرم افزاری به وجود آمده که این هم در نمایندگی های این شرکت برنامه این ترمزها در حدود 20 دقیقه رفع می شود.این مشکل در دیر عمل کردن ترمز در مسیر های لغزنده به وقوع می پیوندد.

 طبق اعلام ایرتویا نمایندگی تویوتا در ایران این مشکل در خودروهایی است که یک قطعه آمریکایی را استفاه کرده اند به وجود می آید و در ایران نگرانی در این مورد وجود ندارد.

پ.ن.1.من واقعا این مرد را تحسین می کنم و شدیدا برای او احترام قائل هستم؛او مسئولیت هود را کاملا درک کرده و به آن پاسخ داده و از اینکه نگرانی برای مشتریانش ایجاد کرده،از آنها عذر خواهی کرده است.

پ.ن.2.در بعضی موارد حتی با تعمیر پدال گاز هم مشکل مرتفع نشده و گمان می رود مشکلی در سیستم کنترلی دریچه ی گاز وجود داشته باشد.

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :