روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - جمعه ٧ اسفند ۱۳۸۸

 ژاپن یک کشور جزیره ای است که از 5 جزیره بزرگ و 6847 جزیره کوچک در اقیانوس آرام تشکیل شده.کشورهای چین،روسیه،کره جنوبی و شمالی،تایوان و فیلیپین در اطراف این کشور قرار دارند.ژاپن دارای دومین تولید ناخالص داخلی GPD را در جهان پس از آمریکا دارد و آلمان در رتبه سوم قرار دارد.جمعیت ژاپن در حال حاضر برابر حدود 127 میلیون نفر هست که از این لحاظ دهمین کشور پرجمعیت دنیاست.

 از اطلاعات کلی که بگذریم،ژاپن دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از دیگر کشورها متمایز می کند.ژاپنی ها آدم های آرامی هستند و بسیار سخت کوش هستند.وقتی در شب دیر وقت چراغ های بسیاری از برج های شرکت ها روشن هستند و خیلی از آنها تا دیروقت کار می کنند.چیز دیگری که در شهر،مخصوصا شهرهای بزرگ جلب توجه می کند،بزرگراهای شهر هست که همه شان به صورت پل ساخته شده اند و شهر را دوطبقه و در بعضی موارد سه طبقه کرده اند.در بعضی تقاطع ها تعداد پل هایی که روی هم ساخته شده به چهار طبقه هم می رسد.به خاطر اینکه در زمین با محدودیت مواجه هستند بر روی هرچه توانستند پل ساخته اند.البته باید بگویم که ورودیه این بزرگراه ها ارزان نیست.در داخل توکیو این رقم 700 ین معادل 7000 تومان است!!

  ساخت و ساز

دیگر چیزی که نظر من را جلب کرد این بود که در جاهایی که ساخت و ساز است،اطراف را با انواع نشانه ها و گماردن فردی چراغ به دست ایمن می کنند و اگر پیاده رو مورد استفاده باشد یک راه را در کنار خیابان با گذاشتن سه گوش هایی جدا کرده و یک نفر هم آنجا ایستاده تا شما راهنمایی به این سمت کند.همه چیز تر و تمیز.محل بسیار تمیز نگه داشته شده،از خروج هر گونه خاک به بیرون جلوگیری شده و در مواردی که کار ساختمانی انجام بگیرد،در حین کار ساختمان را با پوششی که عایق صدا است می پوشانند که صدا کمتر به بیرون درز کند!!

  گرانی

 ژاپن کشور بسیار گرانی است و توکیو در این بین پنجمین شهر گران دنیا در سال 2009 شناخته شده است.من فکر می کنمبرای یک وعده غذا به فرض ناهار حداقل در حدود 500 ین لازم است.اجاره ها در شهر های بزرگ سرسام آور و در شهرهای کوچک هم ارزان نیست.قیمت یک لیتر بنزین در حال حاضر در حدود 120 ین هست ولی یادم هست که سال گذشته که قیمت نفت بسیار افزایش داشت به حتی 180 و در بعضی نقاط توکیو به 200 ین هم رسید.همه ی دوستان که ماشین داشتند از این قیمت می نالیدند.

برای اینکه پست ها طولانی نشود هر چند وقت یک بار می خواهم کمی از شگفتی های این سرزمین را که به نظرم جالب هست رو معرفی کنم.

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :