روزی روزگاری،سرزمین آفتاب!
I Love Cars but Who Knows the meaning of Love
صفحات وبلاگ
نویسنده: تاکاشی - جمعه ٢۱ اسفند ۱۳۸۸

چندی پیش یک خودروی جدید اینگلیسی-چینی در کشور معرفی شد که من رو واداشت بنا به علاقه ام به خودروها،در مورد آن کمی تحقیق کنم.

اول کمی از ساخت چین بودن آن نگران شدم و بیشتر به ایمنی توجه داشتم تا استایل و طراحی آن.هم اکنون خودروهای بسیاری در سرزمین اژدهاها،چین تولید می شود که دارای استایل مناسب و از قضا بسیار شبیه و در بعضی مواقع کپی مدل های اروپایی هستند ولی در تست تصادف شدیدا آسیب می بینند و از ایمنی در آنها خبری نیست و این هم بسیار نگران کننده است که ما می بینیم درهای واردات به روی خودروهای چینی ِ بی کیفیت باز شده است ولی این بار کمی متفاوت است.

اِم جی 550 یا Roewe 550 که با این نام هم در کشورهای دیگر شناخته می شود،بیشتر طراحی آن توسط مهندسین اینگلیسی انجام شده است.

 اِم جی روور ورشکسته در سال 2005 توسط شانگهای اتوموتیو خریداری شد،سپس مدل Roewe 750 را عرضه و بعد از آن این مدل که در طراحی یک سرو گردن از دیگر خودروهای ساخت آن سرزمین است عرضه گردید.این خودرو بر روی پلت فرم روور 75 ساخته شده و طراحی عقب آن شباحت زیادی به سیتروئن C5 دارد.

این خودرو توسط C-NCAP که نمونه چینی تست تصادف در اروپا است که با نام Euro NCAP شناخته می شود،تست شده و 5 ستاره از 5 ستاره قابل دستیابی را از آن خود کرده است.البته این تمام قضیه نیست.هنوز نمی توان گفت که این خودرو کاملا ایمن است چون تست تصادف در چین به جای سرعت 64 KM/h که در اروپا با این سرعت خودروها تست می شود،با سرعت 56 KM/h تست می شوند.هر چند این تفاوت سرعت کم به نظر می رسد ولی تفاوت در سرعت بنا به فرمول فیزیکی دوبرابر در انرژی بروز می کند.ولی با این حال بنا به نظر بعضی از کارشناسانِ خودرو احتمال کسب 5 ستاره در اروپا هم وجود دارد و اگر این اتفاق بیافتد،این اولین خودروی چینی است که به این افتخار نایل می آید.

شاید این اولین خودرویی است از چین که بر خلاف هم وطنانش تاحدی جذاب بوده،از ایمنی مناسبی برخوردار است و این به معنی است که چینی ها فاصله ها را تا دیگر خودروسازهای مطرح جهان کمتر کرده اند.

با تشکر

تاکاشی

تاکاشی
یه عشق ماشین تو غریت.تو رشته ی مکانیک درس می خونم. تو وبلاگ از ماشین و زندگی در ژاپن و موضوعاتی که ذهنم رو مشغول کرده می نویسم.
کدهای اضافی کاربر :