برق از انرژی پاک خورشیدی

قبل پست نوشت : قرار بود تو پست قبلی از نیسان لیف بنویسم ولی یه فکری ذهنم رو مشغول کرده.

همیشه وقتی از ماشین می نویسم کسی پست رو تحویل نمی گیره؛به نظرم یکم از علاقه عموم دور میشه و مخاطب های بخصوصی رو طلب می کنه.برای همین از این به بعد می خوام پست های خودوریی رو تو یه وبلاگ دیگه بنویسم و این وبلاگ رو برای نوشته های عمومی تر بذارم.

 

این روزا!

اینجا بارون شدیدی داره میاد و فصل باران های موسمی شروع شده!حدودا بیش از یک ماه این فصل ادامه پیدا می کنه و خیلی از روزا بارونی هست.یه طوفان هم نزدیک شده که داره به سمت توکیو حرکت می کنه و فکر کنم فردا این جا هم بادهای شدیدی داشته باشیم.بعدا این طوفان به سمت شمال و نیروگاه فوکوشیما حرکت می کنه که میتونه تششعات هسته ای رو به اطراف پخش منه که خبر خوشایندی نیست!

تو ژاپن بعد از اتفاقات و حادثه ی اتمی مشکل احتمال کمبود برق تو ساعات پیک مصرف پیش اومده و همه جا صحبت از صرفه جویی برق هست.جالبه محصولات برقی جدیدی با مصرف برق ِ بسیار کم به بازار اومده که خیلی جالب هست.در ضمن وسیله ی کوچکی هم هست که شما می توانید با وصل کردن دو شاخه وسیله برقی و سپس اتصال ِ اون به پریز مقدار برق مصرفی وسیله ی برقیتون رو هم ببنید.

در ضمن این روزها از برقی صحبت می شه که از راه هایی مثل انرژی خورشیدی و باد به دست میاد.به خاطر ایتکه هنوز نمی شه امنیت ِ راکتور های هسته ای رو 100% تضمین کرد،این راهکارها توجه زیادی رو به خودشون جذب کرده.

 

برای من تعجب هست با توجه به این که ما روزهای آقتابی زیادی در طول سال داریم ولی از این انرژی خدادی استفاده نمی کنیم.این جا در ژاپن شما روی سقف ِ خیلی از خانه ها پَنِل های تولید برق از انرژی خورشیدی رو می بینید.در حال حاضر مشکل قیمت این پنل ها هست که ارزان نیست ولی محققان دارند روی پنل های ارزان قیمت تری کار می کنند که قیمت ِ اون رو به یک دهم کاهش میده.

ما هم می تونیم همون طور که روی انرژی هسته ای کار می کینم،روی این جور انرژی ها هم تحقیق کرده و این جور اطلاعات رو به مردم معرفی کنیم.

 

یکم طولانی شد!

تاکاشی

/ 2 نظر / 29 بازدید
مارینا

جااالبه! ببین چقدر به روز تغییر میدند خودشون رو! راستش من از ماشین سر در نمیارم ولی میتونی یه جوری جذاب بنویسی که امثال من هم خوششون بیاد! یه ئست در مورد جو دانشگاتون و فرهنگ و اینهای اونجا مینویسی؟

مارینا

من خیلی خنگم تو اسم ماشین یاد گرفتن!به نظرم همشون چهاتا چرخ دارند ئس خیلی عین همند![خنده]