دلیکا؛از ژاپن تا چین

مدتی است که در خیابان های ایران مهمان های ناخوانده ی چینی سرازیر شده اند که هر کدام زندگی خودشان را در قالب یک خودروی باکیفیت یک شرکت خودروسازی معروف شروع کرده و زمانی فروش خوبی داشته اند.بعد از مدتی که دیگر کسی حاضر به خریدشان نشد،در شرکت هایی در کشور های کمتر توسعه یافته با تغییراتی به فروش می رسند.در این بین کشورهای در حال توسعه ای هم پیدا می شوند که این محصولات بسیار بی کیفیت را خریداری کرده و در جهت خدمت به مردمشان به کار می گیرند!!!!

                    

دلیکای چینی هم موضوعی مشابه دارد!میتسوبیشی دلیکا در ژاپن عرضه می شود و دلیکای چینی بر پایه مدل سال 1986 این خودرو ساخته شده است.این مدل نسل سوم میتسوبیشی دلیکا بوده و از یک موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر دیزل به قدرت 86 اسب بخار بهره می برده است که البته انتخاب های دیگری هم برای موتور وجود داشته است.

دلیکای چینی محصول شرکت ساوایست است؛این شرکت با تغییر قسمت جلو و عقب خودرو میتسوبیشی و جایگزینی موتور آن با دو گونه ی موتور میتسوبیشی 4 سیلندر با حجم 2 و 2.4 لیتری(با حجم دقیق: 1997 و 2350 سی سی) این خودرو را عرضه کرده است.موتور 2 لیتری قدرتی معادل 120 اسب بخار و مدل 2.4 لیتری 130 اسب بخار قدرت دارد.

در طراحی هیچ حرفی برای گفتن نیست!طراحی میتسوبیشی همراه با یک هماهنگی و تناسب در زمان خودش،تبدیل به یک طرح بسیار بسیار ضعیف شده که واقعا تعجب برانگیز است!!!بنده افتخار سواری با این چینی نا خوانده را نداشته ام و از کیفیت آن بی خبرم ولی به نظر می آیــد که چیزی عایدمان نشود؛اگر شما سوار شده اید نظر خود را بگویید تا که اطلاع رسانی شود؛ممنون می شویم.البته مدتها پیش سوار دلیکای ژاپنی شده ام و هیچ وقت فکر نمی کردم مدل تغییر یافته ی چینی اش این گونه در خیابان های ایران جولان بدهد . . . 

شرکت ساوایست مدل های قدیمی میتسوبیشی را بعضا با اعمال تغییرات و بعضی از مدل های روز میتسوبیشی را همانگونه به فروش می رساند.

مدل کنونی میتسوبیشی دلیکا همانگونه که در پایین می بینید!به هیچ وجه قابل مقایسه با مدل چینی آن نیست!

امیدوارم مسئولان در انتخاب های خودشان بیشتر دقت کنند و خودشان را جای کسانی بگذارند که باید با این چهار چرخ سَر کنند؛آنوقت حس و حالشان را درک خواهند کرد.

پ.ن.سایت شرکت وارد کننده که متاسفانه هیچ گونه اطلاعاتی از محصول در آن نیافتم!!! اِسنا

پ.ن.2.شرکت سازنده ساوایست

با تشکر 

تاکاشی

/ 11 نظر / 193 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرانک

راستی آره همین تاکاشی خوبه!! [متفکر] ولی تو یه چیزیش موندم!

ایلیا

من یه بار سوار این مدل چینیش شدم . اینجا فله ای دادن به راننده تاکسی ها ! اولا که سوار و پیاده شدن قسمت عقبش سخته . مگه اینکه بچه باشی و کوتاه قد ! موتورش هم خیلی صدا میداد . البته شاید راننده محترم به خواهر ماشینش ارادت ویژه ای داشته ! همون یه بار سوار شدم . [مغرور]

شوکول

ا ... فکر کنم یکی از راننده سرویس های کلاس زبانمون از اینا داشت البته خیلی مطمئن نیستم .. سفید بود ... من هیچ وقت با اون راننده نیفتادم ... خدا رو شکر !! [پلک]

انار

اینا که هموناس که ما بهشون میگیم "ون"[نیشخند]خدا نصیب نکنه آقا ...اگر جاده خراب نباشه و آسفالتش چاله چوله نداشته باشه میشه تحملش کنی وگرنه از کمر به دو نیم میشی از بس که بالا پایین میپری... مدل ژاپنیش خیلی خوشگلتره

انار

راستی روزتون هم مبارک[گل]

انار

با تاخیر و پوزش[خجالت]

انار

ای آقا اگر مسئولان میخواستن خودشون رو جای ما بگذارند که [افسوس] حال و روزمون این نبود

شوکول

می خوام واسه عروسیم از این ماشینا بگیرم گل بزنم بهش !![نیشخند]

شوکول

وای گفتی دریفت ![نیشخند]ما قدیما که need for speed بازی می کردیم من اصلا نمی تونستم قسمت های دریفت رو رد کنم ! [خنده] داداشم اونا رو رد می کرد و من بقیه رو ... [عینک]