بحران تویوتا

 همین طور که مستحضرید در حال حاضر تویوتا با بحران نقص فنی در خودروهای خود روبرو بوده و به همین خاطر رئیس شرکت هم اکنون در آمریکا و در کنگره به پرسش نمایندگان پاسخ داد.در این توضیحات آکیو تویودا اظهار تاسف از کشته شدن تعدادی از مشتریان در مشکلی که در موکت و پدال گاز خودرو که به حالت اول خود باز نمی گردد و باعث شتاب گرفتن ناگهانی خودرو می شود کرد و توضیح داد که در این چند سال اخیر در تویوتا در گسترش این شرکت از ایمنی که اولویت اول این شرکت است غفلت شده و باعث شده که بیش از پیش به افزایش تولیدات بپردازد و چنین مشکلاتی به وجود آید.او همچنان گفت که نام او که نوه ی بنیانگذار تویوتا است روی همه خودروهای این شرکت هست،اگر خودروهای تویوتا آسیب ببینند مثل این است نه من آسیب دیده ام و خود او مسئول مشکلات تمام این خودروهاست.

  به نظر می آید که تویوتا با فراخوان بیش از 8 میلیون خودرو علاوه بر اینکه خرج زیادی بر دست خود گذاشته،وجهه شرکت هم خدشه دار شده است.در ژاپن هم در مدل هیبریدی پریوس مشکل نرم افزاری به وجود آمده که این هم در نمایندگی های این شرکت برنامه این ترمزها در حدود 20 دقیقه رفع می شود.این مشکل در دیر عمل کردن ترمز در مسیر های لغزنده به وقوع می پیوندد.

 طبق اعلام ایرتویا نمایندگی تویوتا در ایران این مشکل در خودروهایی است که یک قطعه آمریکایی را استفاه کرده اند به وجود می آید و در ایران نگرانی در این مورد وجود ندارد.

پ.ن.1.من واقعا این مرد را تحسین می کنم و شدیدا برای او احترام قائل هستم؛او مسئولیت هود را کاملا درک کرده و به آن پاسخ داده و از اینکه نگرانی برای مشتریانش ایجاد کرده،از آنها عذر خواهی کرده است.

پ.ن.2.در بعضی موارد حتی با تعمیر پدال گاز هم مشکل مرتفع نشده و گمان می رود مشکلی در سیستم کنترلی دریچه ی گاز وجود داشته باشد.

با تشکر

تاکاشی

/ 3 نظر / 5 بازدید
Miss.Darkness

پيشاپيش از اين كه از اظهار نظرم ممنوني ، ممنونم![نیشخند] جداً واسم جالب مطالب وبلاگت. منم اين آقا رو تحسين ميكنم واس خاطر زير بار مسئوليتها رفتن !و بيشتر تحسينش ميكنم وقتي كه رفع نقص كامل صورت بگيره![گل]

ایلیا

خداوند مادر بچه هاش رو زیاد کنه انشالله ! [نیشخند]

ایلیا

راستی در مورد 207 هم عرض شود که بله خب ! در واقع 206 رو آوردن جلو و عقب و داشبوردش رو تغییر دادن شده 207i ! [نیشخند] فکر کردی میان 207 واقعی رو هم‌قیمت 206 بفروشن ؟ الان 407 رو دارن 40 تومن می‌فروشن !!