نیسان مکعب! Nissan Cube!

شاید باورتان نشود که من هیچ وقت از این ماشین خوشم نمی آمد!ولی به عنوان یک عشق ماشین ترجیح دادم که حداقل یک بار با آن رانندگی کرده و بعد در مورد آن قضاوت کنم که اتفاقا تجربه ی بسیار جالبی بود!

 این خودرو اولین بار در سال 1998 با ظاهری مشابه با سایر هاچ بک ها به بازار عرضه شد و در طراحی آن از خطوطی با لبه ی تیز استفاده شده بود که البته حرف زیادی هم برای گفتن نداشت.این مدل تا سال 2002 تولید گردید.

          

ولی در نسل دوم یک تفاوت آشکار در طراحی پدید آمد که این خودرو را از بسیاری خودروهای دیگر متمایز می کرد!خودرویی که حتی طراحی عقب آن متقارن نبود!من هیچ خودروی دیگری را سراغ ندارم که اینگونه طراحی شده باشد!این خودرو در سال 2004 پرفروش ترین خودروی سال ژاپن شد و این باعث تعجب خیلی ها گردید.

          

          

سال گذشته مدل جدید نیسان کیوب معرفی شد و فرصتی هم نصیب ما گردید تا با آن تا به یوکوهاما رفته و از ساختمان مرکزی نیسان دیدن کنیم.

این خودرو در نگاه اول شباهت هایی با مدل قبلی دارد ولی دی این مدل خطوط بدنه ملایم تر و از خطوط خمیده در آن زیاد استفاده شده ولی هنوز هم یک مکعب است!به نظر من این خودرو با این طراحی شاید بیشتر مورد پسند خانم ها باشد تا آقایان!به شخصه اگر من هم پول خرید یک دستگاه کیوب را داشتم هیچ وقت این خودرو را انتخاب نمی کردم!

          

          

وقتی وارد خودرو می شوید باز هم با یک طراحی غیر معمول روبرو می شوید.از شیب روی داشبورد خبری نیست و کنسول بسیار عمودی طراحی شده است.در کنار این ستون A شما را در پیچ ها دچار مشکل دید می کند.یکی دیگر از نکاتی که جلب توجه می کند فاصله ی زیاد شما با شیشه ی جلو است که آن هم بسیار عمودی طراحی شده و در سر چهار راه ها شما دیگر نمی توانید چراغ رهنمایی بالای سرتان را ببینید که مشکلی است که باید با آن کنار بیایید.

          

                   

به خاطر طاحی جعبه ای شکل آن نباید انتظار چندانی در اتوبان ها از آن داشته باشید ولی وقتی در اتوبان با آن رانندگی کردم خیلی بهتر از آنچه تصور می کردم ظاهر شد.خودروی مورد بحث دارای موتور 1.5 لیتری بود  و قدرت آن هم به نظر معقول بود.البته باید بگویم که این خودرو به خاطر ارتفاع زیادش دارای مرکز ثقل بالایی است،این در سر پیچ ها خودش را نشان داده و خودرو به سمت بیرون پیچ متمایل شده و به شما می گوید که بیش از این گاز ندهید!

          

اگر بخواهم یک جمع بندی کلی از این خودرو داشته باشم باید بگویم که این خودرو برای کسانی است که یک خودروی جادار می خواهند و انتظار رانندگی اسپرت از خودرویشان نداشته و بیشتر می خواهند صاحب خودرویی متمایز با سایرین باشند.

          

مدل های قبلی نیسان کیوب فقط مختص ژاپن تولید می شد ولی نیسان تصمیم گرفته که این خودرو را در اروپا و آمریکا هم عرضه کند.

با تشکر

تاکاشی

/ 9 نظر / 35 بازدید
عاطفه

شما که تو کار ماشینی بگو چی بخرم ماشین دست 2؟

بار امانت آسمان

سلام با مطلب (نامه ا ی زیبا و انسان دوستانه از چارلی چاپلین به دخترش) به روزم . منتظر ت هستم.[گل]

بار امانت آسمان

سلام با مطلب (نامه ا ی زیبا و انسان دوستانه از چارلی چاپلین به دخترش) به روزم . منتظر ت هستم.[گل]

غریبه

خوش بحالت ما هنور یک ساعت دیگه راه داریم:( منم ولی دارم به نون و پنیر فکر میکنم سحر تخم مرغ افطار نون پنیر! خدا رحم کنه تا آخر ماه زنده بمونیم:ی

انار

بیخود!وقتی یه چیزی رو خودتون دوست ندارین نندازین به خانما[نیشخند]من که اصلا از قیافه اش خوشم نیومد[سبز]آدم احساس میکنه داره یه گاری رو تماشا میکنه[خنده]گاریهایی که جلوش یه اسب بستن. ولی حالا اگر اصرار کردن چون مال نیسان ایناس شاید قبول کردم[پلک] زیارتتون هم قبول[گل]

مائده

اه چه شکل خشنی داره ن مرسی یکی دیگه می خوام :دی

بهار

نهههههههه.من از اینا دوست ندارم من پورشه میخواممممممممممممممم[نیشخند] ببخشید اون وقت شما مگه چقدتونه که این پست من بزرگونه بود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!![ابرو]

eilia

مثل مینی بوس میمونه !‌ [خنده]

انار

بیا ببین از اسمی که لینکت کردم خوشت میاد؟