شوالیه انگلیسی اِم جی ساخت چین

چندی پیش یک خودروی جدید اینگلیسی-چینی در کشور معرفی شد که من رو واداشت بنا به علاقه ام به خودروها،در مورد آن کمی تحقیق کنم.

اول کمی از ساخت چین بودن آن نگران شدم و بیشتر به ایمنی توجه داشتم تا استایل و طراحی آن.هم اکنون خودروهای بسیاری در سرزمین اژدهاها،چین تولید می شود که دارای استایل مناسب و از قضا بسیار شبیه و در بعضی مواقع کپی مدل های اروپایی هستند ولی در تست تصادف شدیدا آسیب می بینند و از ایمنی در آنها خبری نیست و این هم بسیار نگران کننده است که ما می بینیم درهای واردات به روی خودروهای چینی ِ بی کیفیت باز شده است ولی این بار کمی متفاوت است.

اِم جی 550 یا Roewe 550 که با این نام هم در کشورهای دیگر شناخته می شود،بیشتر طراحی آن توسط مهندسین اینگلیسی انجام شده است.

 اِم جی روور ورشکسته در سال 2005 توسط شانگهای اتوموتیو خریداری شد،سپس مدل Roewe 750 را عرضه و بعد از آن این مدل که در طراحی یک سرو گردن از دیگر خودروهای ساخت آن سرزمین است عرضه گردید.این خودرو بر روی پلت فرم روور 75 ساخته شده و طراحی عقب آن شباحت زیادی به سیتروئن C5 دارد.

این خودرو توسط C-NCAP که نمونه چینی تست تصادف در اروپا است که با نام Euro NCAP شناخته می شود،تست شده و 5 ستاره از 5 ستاره قابل دستیابی را از آن خود کرده است.البته این تمام قضیه نیست.هنوز نمی توان گفت که این خودرو کاملا ایمن است چون تست تصادف در چین به جای سرعت 64 KM/h که در اروپا با این سرعت خودروها تست می شود،با سرعت 56 KM/h تست می شوند.هر چند این تفاوت سرعت کم به نظر می رسد ولی تفاوت در سرعت بنا به فرمول فیزیکی دوبرابر در انرژی بروز می کند.ولی با این حال بنا به نظر بعضی از کارشناسانِ خودرو احتمال کسب 5 ستاره در اروپا هم وجود دارد و اگر این اتفاق بیافتد،این اولین خودروی چینی است که به این افتخار نایل می آید.

شاید این اولین خودرویی است از چین که بر خلاف هم وطنانش تاحدی جذاب بوده،از ایمنی مناسبی برخوردار است و این به معنی است که چینی ها فاصله ها را تا دیگر خودروسازهای مطرح جهان کمتر کرده اند.

با تشکر

تاکاشی

/ 7 نظر / 127 بازدید
مستر افشین

سلام تاکاشی جان ژاپن خوش میگذره ؟ ولی فکر نکنم هیج جا ایران بشه [مغرور] وبلاگت خوبه و موضوعش هم تخصصیه.... موفق باشی

مائی

جالبه بعد از این همه وقت اومدم هنوز بحث رو ماشینا هست :دی خوشال شدم اومدی مسی

Miss.Darkness

عكسا باز نميشن فكر كنم هاستشون فيلتر شده!![خمیازه]

انار

سال نو را پیشاپیش به شما تبریک میگویم. امیدوارم سال خوبی داشته باشید.[گل]پر از ماشین[نیشخند]

نعمتی

سلام دوست من . چطورایی . با روزهای آخر سال چه می کنی . این پست رو خوندم . خیلی جذاب و آموزنده بود . بالاخره چینی ها دارن تلاش می کنن جایی برای خودشو در صنعت خودرو باز کنن . اونا الان حسابی دارن با کره ای های ارزون فروش رقابت می کنن و تصمیم دارن که وارد بازار ژاپن اروپا و در نهایت غول های آمریکا بشن . انصافا به لحاظ کیفی هم محصولاتشون کم و بیش ارتقا پیدا کردن . ای کاش نگاه جهانی - مدیریت چینی و محصول ایرانی در کشور ما مورد توجه قرار بگیره !!!

لی لی

براتون سالی خوب همراه با شادی آرزو میکنم. نوروز مبارک![لبخند][گل]

ام جی رو باید سوار بشی تا بفهمی چه ماشین عالی هست واقعا ارزش داره و بیش از 50 میلیون تومان می ارزه