دوراهی

بعضی اوقات هست که آدم سر دوراهی قرار می گیره که واقعا می طلبه که به اون فکر کنیم.من هم مدتی هست که تو این دوراهی قرار گرفتم.

 منطقی هست که در اواخر دوره ی درس خوندن به فکر کار کردن و نوع شغلی که می خوایم در اون زندگیمون رو سپری کنیم.در ژاپن 1 سال قبل از فارغ التحصیلی به دنبال شغل می گردند و به طور جدی در سمینار ها و مصاحبه ها شرکت می منند.معمولا در دو سه ماه اول بیشتر کار یرای به دست آوردن اطلاعات در مورد شرکتها و حوزه ی فعالیت ِ اونها هست.

بعد از بحران ِ اقتصادی سال 2008 و بعد از اون موقعیت برای پیدا کردن ِ شغل خیلی سخت شده, شرکتها از تعداد افراد جدیدی که استخدام می کنند کاستن.البته سال به سال این بهبود پیدا کرده ولی تا بهبودی کامل هنوز کمی راه هست.

تقریبا از اواخر ماه آوریل کم کم نتایج ِ مصاحبه ها میاد و مشخص میشه که در کجا کار خواهیم کرد و مسیر زندگی ِ افراد هم کم کم مشخص میشه.در ژاپن به احتمال قوی در آن تا آخر خواهید بود چون پیدا کردن ِ یه شغل برای افرادی که یه شغل داشتن و دنبال ُِ شغل ِ جدید می گیرن خیلی سخت هست.

 

مشکل ِ من این هست که آیا می تونم برای یک عمر اینجا کار و زندگی کنم و هزاران کیلومتر دورتر از خانواده و وطنم باشم؟دلم می خواد بدونم که دیگران چجور با این موضوع کنار میان.

 

میشه یکی راهنمایی بکنه که به جای گوگل ریدر چی می تونم استفاده کنم؟

ممنون از همراهی

/ 7 نظر / 67 بازدید
انار بانو

قطعا خيلي چيزها هست كه بايد كنار هم بگذاريد و بسنجيد و تصميم بگيريد . منطقيش بهتره[زبان] .. هنوز كه گودري كار ميكنه ..بالاخره يه راهي پيدا ميكنيم

Millad

سلام من هم دقیقا با همین موضوع یکسال پیش روبرو شدم ولی با این تفاوت که در جایی که من هستم (مالزی) شرکتها چه لوکال و چه چند ملیتی به ایرانیها کار نمیدن! (به همین راحتی) زندگی و کار در داخل ایران از یه جنبه هایی خیلی خوبه. برا ماهایی که دوری کشیدیم یه نقطه امید میمونه که در وطن خودمون باشیم. جنبه دیگه این موضوع اینه که این حس در کنار خانواده و در وطن بودن متاسفانه به چند هفته یا چند ماه ختم میشه! هیچ دوستی رو نمیشناسم که برگشته باشه و اضهار نامیدی و پشیمانی نکرده باشه با اوضاع حال حاضر ایران. برای من یکی در خارج کارکردن و زندگی کردن یه حس مثل یک زندگی زود گذره (مثل زندگی دانشجویی یا مثل یه خونه اجاره ای که هیچ وقت متعلق به تو نمیشه!) جایی که حسرت همیشگیه در ایران بودن به دلم میمونه! باید با توجه به شرایط شخصی تصمیم گرفت. من کار و زندگی در خارج از ایران رو بنا به نظر شخصی (و منطق خودم) ترجیه میدم چون حداقل فکر آدم راحته و ذهنیتی از آینده دارم. راستی اونجا به ایرانی ها کار میدن؟ زبان ژاپنی رو بهونه نمیکنن؟ در مورد گودر، من حدودا 1 سالی هست که از feedly استفاده میکنم و میتونی به راحتی از گودر همه چیو منتقل کنی :

شیدا

بریدن سخته خیلی سخت. اگه موندن و تجربه کار کردنت به درد آینده شغلیت اینور میخوره بمون. به نظرم الآن اگه با توجه به اینور بتونی اونجا کاری دست و پا کنی بهتره!

لی لی

الان توی کشور اوضاع جالب نیست.اونایی که بتونن ترجیح میدن مهاجرت کنن.اگر اونجا شرایط خوبه و فقط مساله دوریه بهتره بمونید.

f.h

salam,dige inja up nemishe?? emruz dashtam file haye ghadimimo moratab mikardam ke ye matlabe jaleb az webloge shoma peyda kardam(chon jaleb bud save karde budam).kholase inke matalebe jalebi mizashtid,bazam har az gahi injaro up konid bad nist

نام

متن پيام