سوبارو!

 سوبارو،نامی که بسیاری نشنیده اند، ولی اگر شما یک عشق ماشین باشید با این خودروساز ژاپنی حتما آشنا هستید.محصولات سوبارو را در رالی زیاد دیده ایم و شاید معروف ترین مدل هم سوبارو ایمپرزا باشد.

            

 این خودروساز که کار خودش را در سال 1958 آغاز کرده،سال گذشته نیم قرن فعالیت خودش را جشن گرفت.در طول این 51 سال فعالیت،این خودروساز خودروهای خودش را به 80 کشور دنیا صادر کرده ولی هنوز در ایران حضور ندارد،فقط در زمانی که واردات خودرو آزار بود در دهه ی 70 شمسی تعداد اندکی به کشور وارد شد.البته زمزمه هایی از ورود این خودرو به کشور شنیده می شود ولی هنوز اخبار موثقی منتشر نشده است.سوبارو به خاطر موتورهای باکسری که تولید می کند هم بسیار مشهور است.در موتور های باکسر سیلندر به صورت مسطح و در جهت مخالف هم حرکت می کنند.

           

 اولین خودرویی که این خودرو ساز به بازار عرضه کرد یک مینی بسیار کوچک به نام سوبارو 360 بود که چون از یک موتور به حجم 356 سی سی استفاده می کرده،نام آن را 360 گذاشتند.این موتور 2 سیلندر دوزمانه تنها قدر به تولید 16 اسب بخار بود.وزن این خودرو فقط 385 کیلو بود و قادر بود 4 سرنشین را جابجا کند.

           

                   

 سوبارو از سال 1990 وارد رقابت های WRC شد و با مدل لگاسی توانست در سال 93 آغازگر پیروزی های سوبارو در این مسابقات باشد.سوبارو چند سال با لگاسی در این مسابقات شرکت می کرد ولی بعدا از مدل ایمپرزا در این مسابقات شرکت کرد و طومار موفقیت هایش را ادامه داد.متاسفانه در سال گذشته با شدت گرفتن بحران اقتصادی سوبارو تصمیم گرفت که برای همیشه از صحنه ی مسابقت WRC کنار برود.من هم به عنوان یه سوبارو دوست بسیار ناراحت شدم! . . .

           

          

بیش از یک سال پیش با چند نفر از دوستان ژاپنی که یکی شان سوبارو داشت به بازدید از کارخانه ی سوبارو رفتیم.باید بگم که دانشگاه ما در 30 کیلومتری شهری است که کارخانه و دفتر اصلی سوبارو در آن قرار دارد.در این مورد بعدا خواهم نوشت.

 با تشکر

تاکاشی

/ 9 نظر / 36 بازدید
مهشید

[نیشخند][نیشخند] سلام خوبی؟

مهشید

یعنی یه مترسک هیچوقت نباید عاشق کلاغا بشه.[نیشخند]

مائده

شما با چیزی جز انسان هم سر و کار و آشنایی دارین؟ می دونستید همچین موجودی هم وجود داره؟! [نیشخند]

مائده

آدمهای امسال شما اگر اینجور رشته ها رو نمی خوندن ، مطمئنا می مردن!! [نیشخند] راستی می گن دخترای ژاپنی همچین بگی نگی.......... لقمه خوبین واسه شکار......[نیشخند]

مائده

منظورم امثال بود [نیشخند]

مائده

یه چیز دیگه یادم رفت تاکاشی اسم ژاپنیتونه؟[نیشخند] اونجا رفتین یه موقغ غرب زده نشین!! (چه قدر واقعا ژاپن به غرب ربط داره.... [نیشخند])

غریبه

اون که البته مخصوصا اگه احمد باشه:))))))

admin

با سلام و احترام به شما همکار عزيز اگر شما جزء آن دسته از وبلاگ نويساني هستيد که مايليد تعداد بازديد و مخاطبين واقعي خود را به روشي سالم افزايش دهيد، لينک باکس وب سنتر انتخاب خوبي خواهد بود. بدينوسيله از شما دعوت ميکنيم که لينک خود را براي ما ارسال کنيد تا پس از تاييد مديردر لينک باکس وب سنتر ثبت شود لطفا پس از ارسال لينک حتما لينک باکس را در وب خود قرار داده باشيد.مطمئنا در اين لينک باکس جاي لينک شما خالي خواهد بود. مزاياي اين لينک باکس،در کنار ظاهري سبک و زيبا، حجم اين لينک باکس بسيار پايين بوده و در نتيجه تاثيري در سرعت لودينگ وب سايت شما نميگذارد. اين لينک باکس لينکهاي غيرواقعي و غيراخلاقي را درج نکرده و نظارت کيفي دقيقي رو لينکهاي ارسالي انجام ميپذيرد. اميدوارم که پيشنهاد ما را رد نکنيد با تشکر، لينک باکس وب سنتر WwW.webcenter.MihAnBloG.cOm